Kaşların şekli, yüz ifadesinde kritik bir öneme sahip. Ancak genetik faktörlerden veya yanlış uygulamalardan dolayı şeklini kaybeden ya da seyrekleşen kaşlar, ne yazık ki arzulanan görüntüyü sergilemekte yetersiz kalıyor. Neyse ki kaş kontürü sayesinde dileyen herkesin yüz şekline uygun, sağlıklı ve ideal formda kaşlara sahip olabilmesi mümkün hale geliyor. Bu noktada kaş kontürü nedir sorusunun yanıtı bulabilmek, hiç şüphesiz ki büyük bir önem kazanıyor.
Güzellik konusunda çağın ilerisine uygulamalarıyla gündeme gelen Kosta Rika Güzellik Merkezimiz, bu içerikte microblading olarak da bilinen kaş kontürü hakkında bilmenizde fayda olan detaylara ışık tutuyor. İşte doğal teknikler ve yenilikçi yöntemlerle hep istediğiniz kaş formuna sahip olmanızı sağlayacak kaş kontürü nedir sorusunun yanıtı
Kaş kontürü, değişen güzellik trendleri doğrultusunda kaşlarınıza tercih ettiğiniz ve elbette yüzünüze uygun şeklin verilmesini sağlayan bir güzellik uygulaması olarak tanımlanabilir. Öte yandan kaş kontürünün yanlış uygulamalar nedeniyle seyrekleşen ya da bozulan kaş şeklini düzenlemek, ideal formuna kavuşturmaya yardımcı olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.
Ayrıca bir kaza ya da hastalık kaynaklı olarak dökülen kaşların yerine doğal görünümlü bir kaş formu kazandırabilmek de yine kaş kontürü sayesinde mümkün olabiliyor. Kalıcı makyaj uygulamaları arasında değerlendirilebilen kaş kontürü, renk pigmentlerinin kaş bölgesindeki derinin alt tabakasına işlenmesi temeline dayanıyor. Güvenli ve ilgiyle karşılanan bir güzellik uygulaması olan kaş kontürü işlemini yaptırmak konusunda hala kararsızsanız, içeriğimizi okumaya devam etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Kaş Kontürünün Avantajları Nelerdir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi kaş kontürü, daima arzuladığınız kaş formuna kavuşmanıza yardımcı olan bir teknik olarak uzun yıllardır uygulanıyor. Üstelik bu uygulama ile simetrik kaşlara sahip olma, yüz ifadesine uygun bir kaş formu yaratma, etkileyici bakışlar sayesinde istenen izlenimi bırakma gibi istekleriniz kısa bir sürede gerçekleşebiliyor.

Kaş kontürü, her gün makyaj sırasında kaşları doldurma işlemini yapma ihtiyacını da ortadan kaldırdığı için makyaj süresini önemli ölçüde kısaltıyor. Bu da tabii ki kendinize ve sevdiklerinize daha fazla zaman ayırabilmenizin önünü açıyor. Bakışlara yeniden anlam ve derinlik kazandıran kaş kontürü; renk, yön ve form itibarıyla orijinal kaşlardan ayırt edilemeyecek kadar doğal bir görünüme sahip olmanıza katkıda bulunuyor.

Bu yönü ile özellikle herhangi bir rahatsızlıktan dolayı kaş kaybına uğramış kişiler için de mükemmel bir çözüm olarak görülen kaş kontürü ile yüz ifadesini tamamlayabilmek mümkün hale geliyor. Üstelik 3D, kıl tekniği, gölgeleme ve pudralama olarak adlandırılan kaş kontür teknikleri kullanılarak kaşların orijinal hallerine en yakın görünümü alması sağlanıyor.

Hakkımızda

Merkezimiz, güzellik ve bakım konusunda konumlandığı bölgede güvenilir bir marka, örnek model olarak uluslararası standartlara ulaşmayı vizyon olarak belirlemiş bir kurumdur. Merkezimiz, güzellik ve bakım alanlarında modern, etkili, bilimsel yöntemlerle danışanlarımızın beklenti ve memnuniyetlerini en üst düzeyde tutuyoruz.

COPYRİGHT © 2020 KOSTA RİKA GÜZELLİK MERKEZİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. WEB DESİGN BY WEB MERKEZİM & ÇÖZÜM.NET

×