Dolgu Nedir?

Cerrahi olmayan basit bir işlemle yüz gerginliğini sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları giderir. Doğru uygulandığında özellikle dudak, burun ve yanak arasında oluşan çizgilerin yok edilmesi ve dudak estetiğinde, mükemmel sonuçlar alınmaktadır. Yüze kendi dokularınızın enjeksiyonundan sonra en etkili ve sağlıklı enjeksiyon şekli hyaluronik asitle çok daha genç bir görünüm elde edilebilmektedir.

Yüzdeki derin veya normal oturmuş kırışıklıkların tedavisi dolgu dediğimiz yöntemle yapılır. İğne ile kırışıklığın olduğu bölgeye girilip dolgu maddesi enjekte edilerek kırışıklık giderilir. Kırışıklığın yanında dudak dolgusu veya dudak kontörü gibi hastanın istediği uygulamalar da yapılır. Veya yanaklarda, elmacık kemiğinde herhangi bir çöküklük varsa böylesi çökük olan kısımlar da dolgu ile doldurulur.

Estetik Amaçlı Dolgular Nerelerde Kullanılır?

  • Burun kenarındaki çizgiler (Nasolabial çizgiler)
  • Burun ile ağız arasındaki çizgiler
  • Dudak konturu ve hacim kazandırarak dolgunlaştırma
  • Dudakların etrafındaki sigara çizgileri
  • Göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgiler (kaz ayakları)
  • Alın çizgileri
  • Sivilce, yara, kazalardan sonra kalan izler
  • Yanak, elmacık kemiği ve yağ erimelerinde yeniden hacim kazandırılmasında  

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit günümüzde en fazla tercih edilen maddedir. Laboratuar ortamında üretilir alerji gibi herhangi bir yan etkisi yoktur, ciltle tamamen uyumlu, doğal bir görünüm verir. Etkisi geri dönüşümlüdür. Yani hyaluronik asit ile yapılan dolgular 6 ay – 2 sene arasında kalmaktadır. Geçici olması dezavantaj gibi görünse de asında bir avantajdır. Kalıcı dolgular fiyat açısından daha cazip gelebilir ama bu tarz dolgular birkaç yıl geçtikten sonra yerçekimi etkisiyle kendi yerlerinden ayrılabilmektedirler ve ortaya istenmeyen görüntüler çıkabilmektedir. Hele birde kötü uygulanmışsa madde kaybolmayacağı için ancak ameliyat ile yerinden alınabilir. Ama hyaluronik asit dolgularının böylesi bir riski yoktur. Nasolabial, dudak alt köşeleri, glabellar bölgeye, gözaltı, göz kenarları, alın, dudak, dudak konturü gibi hemen hemen her bölgeye uygulanabilir.

Yüz Dolgu Nedir?

Yüzümüz zamanın etkilerini en fazla yansıtan bölge olması bakımından ve estetik açıdan en önemli bölgelerimizden biridir. Zaman içerisinde ciltte hyaluronik asit, yağ tabakaları, elastik ve kollajen lift miktarı azalır ve bunlara bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Yüz dolgusu, yıllar içinde oluşan bu kırışıklıkların ve sarkmaların, içerisinde bulunan hyaluronik asit madde ile giderilmesine yardımcı olur. Yüz dolgusu ile birlikte, cildin alt tabakalarında bulunan ve zaman içerisinde azalan bu kimyasal bileşiğin cilde tekrar kazandırılması hedeflenir.

Yüz Dolgunun Kullanım Amaçları

Yüz dolgusu, kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesinde, yüzde yaralardan veya cerrahi müdahalelerden kalan izlerin giderilmesinde, çukur ve çizgilerin doldurulmasında, yüzdeki asimetrik görünümlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Yüz dolgusu ile cildin altına enjekte edilen hyaluronik asit ciltteki suyu tutarak hacim kazandırmaya yardımcı olur ve bu sayede uygulanan bölgede bir dolgunluk sağlar. Bu kimyasal bileşik vücudumuzdan zaman içerisinde küçük parçalar halinde atılır ve zaman içerisinde uygulama yapılan bölge eski halini alır.

Ne Zaman Etki Eder?

Yüz dolgunun etkisi 48-72 saatte başlar. Maksimum etkisini 15 günde gösterir.

Etkisi Ne Kadar Sürer?

Yüzdeki kırışıklıklara ilk uygulandığında etkisi ortalama 4-6 ay sürer. Tekrarlayan uygulamalarla bu süre zaman içinde 8-10 aya kadar uzar. Koltukaltına ilk uygulandığında terlemeyi ortalama 8-12 ay kadar düzene sokar. Tekrarlayan uygulamalarla bu süre 12-18 aya kadar uzar. 

Yüz Dolgu Uygulama Sonrası Neler Oluşabilir?

Yüz Dolgu uygulaması sonrası kısa süreli bir kızarıklık ve enjeksiyon bölgelerinde kabarıklık olabilir. Bunlar kısa sürede düzelir. Bazen geçici olan şişlik ve morarma, nadiren de geçici olarak üst göz kapağında düşüklük görülebilir. 
Hakkımızda

Merkezimiz, güzellik ve bakım konusunda konumlandığı bölgede güvenilir bir marka, örnek model olarak uluslararası standartlara ulaşmayı vizyon olarak belirlemiş bir kurumdur. Merkezimiz, güzellik ve bakım alanlarında modern, etkili, bilimsel yöntemlerle danışanlarımızın beklenti ve memnuniyetlerini en üst düzeyde tutuyoruz.

COPYRİGHT © 2020 KOSTA RİKA GÜZELLİK MERKEZİ TÜM HAKLARI SAKLIDIR. WEB DESİGN BY WEB MERKEZİM & ÇÖZÜM.NET

×